Етап 0. Перегляд зразків оформлення

Пропоную переглянути зразок курсової роботи: Курсова робота на тему "визначений інтеграл".

Етап 1. Пошук матеріалу

Написання курсової роботи починається з того, що на комп'ютері створюється папка "Курсова", а в ній - папки "Література" і "Текст". У папку "Література" копіюються електронні версії книжок, з яких буде братися матеріал для курсової. Папку "Текст" варто поки що залишити пустою.

Також у папці "література" треба створити папку або файл "завдання від викладача" і сфоткати або скопіювати все, що дав викладач: назву теми, план, список джерел, завдання... Це все повинно бути у вас перед очима, щоб в кінці роботи не виявилося, що ви щось забули.

Після цього ви повинні прочитати ту літературу, яку дав викладач. ВАЖЛИВО: до читання не починайте шукати в інтернет інші джерела, до того ще прийде час. І тільки після того, як ви прочитали ту літературу (якщо чогось не зрозуміли - не важливо, читайте далі), ви повинні почати шукати літературу в інтернет. Основне завдання на цьому етапі - знайти якесь таке джерело, щоб було зручно з нього передрукувати текст у розділі "Означення та властивості Х", де під Х мається на увазі тема курсової.

Етап 2. Набір тексту


Зауваження: Якщо ви вмієте працювати в LaTeX, то не читайте цей розділ. Користуйтеся LaTeX, і ви суттєво збережете час і собі, й викладачу.

Зауваження 2: Метою написання курсової є створення такого документа, який був би якісно оформленим та зрозумілим. Крім того, в мету входить доведення студента до такого стану, щоб він сам гарно розібрався в цьому матеріалі і став (у порівнянні з однокурсниками) експертом з цього матеріалу. Гарна курсова - це приблизно третина майбутньої дипломної роботи. Звідси випливає, що текст повинен бути написаний ВЛАСНИМИ РУКАМИ, а не скопійований і не розпізнаний.


Після того, як ви знайшли те джерело, з якого передрукуєте основні означення та властивості, перейдіть у папку "Текст" (яку ми раніше залишили пустою) та створіть у ній документ Microsoft Word "курсова матан ваше прізвище".

Тепер відкрийте створений документ та скопіюйте до нього титулку курсової (можете її завантажити звідси: Завантажити титулку). Після цього поміняйте дані з титулки на свої.

Тепер буде варто дещо зауважити. При роботі над будь-яким великим документом в MS Word дуже варто використовувати інструмент під назвою "Стилі". При роботі над курсовою нам знадобляться стилі під назвою "Заголовок 1", "Заголовок 2" та "Основний текст".

Наступний відеоурок покаже, як варто використовувати стилі для початку роботи над курсовою:

Зрозуміло, що при роботі над математичною курсовою необхідно набирати багато формул. Досвід показує, що мало хто зі студентів вміє робити це правильно. "Правильно" означає вміти за три секунди набрати формулу a2+b2=c2. У наступному відеоуроці буде показано, як це правильно робити.

А щоб отримати більше інформації щодо набору формул, раджу почитати документ: "Word 2007 для математика".

Давайте підсумуємо те, що було сказано:

 1. При роботі над курсовою треба якнайширше використовувати стилі;
 2. При наборі формул треба якнайменше використовувати мишку;
 3. Категорично заборонено використовувати копіювання тексту з книжки або його розпізнавання.

Етап 3. Правка курсової та дещо про управління часом

Коли ви написали певну частину курсової, ви надсилаєте її викладачу (ідеально це робити через е-mail або соц. мережу Вконтакті). Викладач надсилає вам правки, і ви вносите ці правки, потім знову надсилаєте викладачу. Оцей цикл "поправив - надіслав - получив правки, поправив - надіслав - получив правки, і т.д." може повторюватися багато разів (у мене були студенти, з якими він повторювався разів по вісім). Тому гарним розподілом часу є такий розподіл: на кожен розділ курсової роботи (за винятком вступу та висновків) відводиться по два тижні. Один тиждень ви його пишете, другий тиждень ви вносите правки. У стандартній курсовій роботі є три розділи, тому ви її напишете за 6 тижнів. Часу від початку жовтня (коли даються курсові) до початку грудня (коли курсову треба дописати) - 8 тижнів. Ще два тижні використовуються як резерв часу.

Щоб зрозуміти мою позицію щодо управління часом, раджу прочитати ось цю статтю: Что значит "сделать". Один з висновків, який випливає з цієї статті, звучить так: "Якщо студент не розуміє якесь положення, яке має бути в курсовій роботі, то він зобов'язаний активно читати сам всі книги, в яких це положення пояснюється, а також постійно бігати і довбати викладача. Він повинен бути занозою у м'якому місці викладача і не давати викладачу спокою, поки не зрозуміє положення. Цей процес довбання викладача треба починати якомога раніше, щоб він якомога раніше закінчився. Якщо ви прийдете в грудні і скажете, що ви не розумієте того-то, то краще зразу кажіть, що вам дуже захотілося двійку за курсову".

У 2015-2016 навчальному році кафедра мат.аналізу вирішила, що всі курсові роботи повинні бути написані, роздруковані та принесені на кафедру до 1 грудня включно. Якщо певний студент не вклався у термін виконання, я залишаю за собою право його роботу не приймати (до дня прийому академ.заборгованості) та поставити йому двійку за курсову (звичайно, після зимової сесії він може цю двійку перездати).

Порядок написання курсової роботи:

 1. Розділ "означення та властивості об'єкта, що вивчається";
 2. Розділ "Необхідні теоретичні відомості";
 3. Розділ "Застосування (або власні результати)";
 4. Вступ та список літератури;
 5. Висновки.

Захист курсової роботи.

Як зазвичай відбувається захист курсових робіт

 1. Студент виходить до дошки;
 2. Комісія листає курсову роботу;
 3. Студент в цей час робить коротку (до 5-ти хвилин) доповідь про свою роботу;
 4. Після цього студенту задають одне-два питання по темі курсової;
 5. Після відповідей на питання студенту оголошують оцінку.

Як буде відбуватися захист курсових робіт у нас

Кожний студент підготує презентацію PowerPoint з короткою характеристикою курсової роботи. В аудиторії буде проектор і ноутбук, тому студенту доведеться говорити менше. Крім того, у студента буде "страховка" на випадок того, якщо він щось забуде.

Конкретний приклад

Уявимо собі, що є конкретний студент Слуцький Олександр, який написав курсову на тему "Визначений інтеграл". Нижче буде показано, якою повинна бути презентація на захисті, і що саме студент буде на захисті говорити.

Завантажити презентацію

Студент говорить: Добрий день, мене звуть Слуцький Олександр. Тему курсової роботи ви бачите на екрані


Студент говорить: Спочатку я хотів би обгрунтувати актуальність теми. Актуальність теми "визначений інтеграл" полягає в тому, що ця тема широко застосовується в геометрії, фізиці, економіці та в інших науках.


Студент говорить: Мета моєї роботи -- Розкрити суть поняття «визначений інтеграл» та розглянути його застосування. Для досягнення цієї мети виділено такі три завдання: (показує на екран, але не читає).


Студент говорить: Робота складається із: Вступу; Трьох розділів; Висновку; Списку літератури


Студент говорить: Основні означення та теореми наведені тут. В самій курсовій роботі наведено приклади до означень, а всі ці теореми доведені. Також наведено приклади застосувань інтеграла до обчислення площ, об'ємів, мас пластини та тіла, продуктивності праці та ін.


Студент говорить: Хоча переважну більшість курсової я взяв з літератури, але деякі речі я зробив сам. Ось вони: (показує на екран)


Студент говорить: На завершення хочу показати вам висновки, які я зробив.

P.S.

Не дай Боже, щоб у презентації була анімація. Якщо побачу - відправлю перероблювати презентацію.

Фон презентації можна вибрати таким, який вам до вподоби. Єдина вимога - щоб це було просто і не відволікало від матеріалу презентації.

В презентації також можна натиснути "Alt+дорівнює".

Час та комісія захисту

Поки що невідомо